Skip to content

Ulf Ekman o jedności Kościoła

30/04/2014

Nie tak dawno, nurtem zielonoświątkowym wstrząsnęła wiadomość o decyzji pastora Ulfa Ekmana, który zdecydował się przejść na katolicyzm.
Ekman to ikona ruchu charyzmatycznego. W opozycji do państwowego Kościoła Szwecji, stworzył wielotysięczną wspólnotę ewangelikalną „Słowo Życia” w Uppsali. Zaangażował się też niezwykle mocno w pracę misyjną, głównie w krajach byłego ZSRS. Szacuje się, że na tych mocno zateizowanych terenach przyczynił się, bezpośrednio i pośrednio, do nawrócenia na chrześcijaństwo nawet stu do dwustu tysięcy ludzi. Założył dynamiczną szkołę ewangelizacji oraz prowadził kursy i wykłady w innych krajach; z tego powodu był nazywany pastorem pastorów.

Jeszcze w listopadzie, jeden z protestanckich serwisów określił go jako „autorytet dla wielu protestantów na całym świecie”. Niestety obecnie, można zauważyć próby pisania historii na nowo, deprecjonowania jego osiągnięć i odcinania się od niego.

W rozmowie z dziennikarzem brytyjskiej gazety „Catholic Herald”, Ulf Ekman podzielił się tym, co skłoniło go do uznania, że Kościół Katolicki jest Kościołem założonym przez Chrystusa, przechowującym pełnię prawdy.
http://www.catholicherald.co.uk/features/2014/04/24/megachurch-pastor-ulf-ekman-we-need-what-the-lord-has-given-to-the-catholic-church-to-live-fully-as-christians/

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: